Ambasadori Kosnett viziton Mitrovicën, shijon qebapat në shesh - Bota Sot
Ambasadori Kosnett viziton Mitrovicën, shijon qebapat në shesh

Mitrovica

Ambasadori Kosnett viziton Mitrovicën, shijon qebapat në shesh

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 10:47
Philip Kosnett

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka vizituar qytetin verior të Mitrovicës. Gjatë vizitës, Kosnett nuk e la as pa e shijuar ushqimin e qytetit. Ai u ul në një nga restorantet e qytetit për të ngrënë qebapa.

Këtë e ka bërë të ditur qebaptorja ku kishte ngrënë drekë ambasadori.

“Ishte nder dhe kënaqësi e veçantë ta kemi ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë Philip Kosnett, për drekë në Edin’s SteakHouse!

Kosova, vendi i vogël me zemër të madhe, e ka të pa ndashme mirënjohjen dhe dashurinë për popullin tuaj. Ardhja juaj sot e ka madhështuar pa fund qytetin tonë në përgjithësi dhe shtëpinë tonë në veçanti. Faleminderit, nga zemra!”, thuhet në postim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...