Mitrovica bëhet me kabinë për dezinfektimin e qytetarëve - Bota Sot
Mitrovica bëhet me kabinë për dezinfektimin e qytetarëve

Mitrovica

Mitrovica bëhet me kabinë për dezinfektimin e qytetarëve

Më: 3 prill 2020 Në ora: 20:02
Mitrovica

Djemtë e kryetarit të Mitrovicës Agim Bahtiri, kanë sjellë donacion nga Holanda një kabinë për dezinfektimin e qytetarëve të Mitrovicës, e cila sot është vendosur në sheshin e qytetit afër QKMF-së “Dr. Nexhat Çuni”.

Gjatë testimit të kësaj porte mori pjesë edhe kryetari, Agim Bahtiri, i cili tha se komuna është duke marrë vazhdimisht të gjitha masat e duhura për mbrojtje nga ky virus, dhe se ky donacion është shumë i nevojshëm, pasi që do t’u mundësojë secilit qytetar që del të kryej dezinfektimin përmes kësaj kabine.

“Kjo është një kabinë dezinfektive që është marrë model nga Japonia me një teknologji të avancuar për dezinfektimin e secilit person që hyn aty. E kemi vendosur në shesh për të gjithë qytetarët që dëshirojnë të dezinfektohen”, tha ndër të tjerash Bahtiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat