Haradinaj viziton degën e AAK-së në Mitrovicë - Bota Sot
Haradinaj viziton degën e AAK-së në Mitrovicë

Mitrovica

Haradinaj viziton degën e AAK-së në Mitrovicë

Më: 15 qershor 2020 Në ora: 19:43
AAK

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haraidnaj ka vazhduar takimet nëpër degë të AAK-së ku sot e ka vizituar degën në Mitrovicë.

Haradinaj tha se gjatë kohës sa ishte kryeministër Mitrovicën e ka pasur prioritet.

“Gjatë kohës kur isha kryetar i qeverisë, Mitrovica ka qenë një prej prioriteteve të politikave qeveritare. I sigurova aleancistët mitrovicas se përkrahja ime dhe e ministrave të AAK-së për ngritjen e mirëqenies së qytetarëve atje dhe projekteve zhvillimore, do të vazhdojë dhe më tutje”, ka shkruar Haradinaj ndër tjerash.

Ramush Haradinaj ishte kryeministër i Kosovës duke qeverisur dy vite. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat