Gjuan me armë zjarri në drejtim të një personi, arrestohet i dyshuari në Mitrovicë

Mitrovica

Gjuan me armë zjarri në drejtim të një personi, arrestohet i dyshuari në Mitrovicë

Më: 18 qershor 2020 Në ora: 12:04
Foto Ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Mitrovicë, pasi që i njëjti kishte gjuajtur me armë zjarri në drejtim të viktimës mashkull kosovar.

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë gjetur dhe kanë sekuestruar dy gëzhoja të fishekëve, ndërsa nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë me dy fishekë e cila dyshohet se ishte përdorë në rast.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt dhe nuk raportohet për ndonjë person të lënduar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat