Mbahet edhe në Mitrovicë protesta e veteranëve të UÇK-së

Mitrovica

Mbahet edhe në Mitrovicë protesta e veteranëve të UÇK-së

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 13:19
Foto ilustrim

Në qytetin e Mitrovicës dhe në qytetet tjera të Kosovës sot janë mbajtur protestat me moton “Në mbrojtje të Luftës Çlirimtare”

Kjo protestë është organizuar nga OVL e UÇK-së dhe nga Shoqata e ish të Burgosurve Politik të Kosovës.

Protesta u organizua pasi Dhoma e Specializuar dorëzoi aktakuzë ndaj ish-eprorëve të UÇK-së, Hashim Thaçi e Kadri Veseli, për shqyrtim në Gjykatën Speciale.

Fillon të mbahet në Prishtinë protesta “Në mbrojtje të Luftës Çlirimtare”
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat