Mitrovica në zi: Dje humbën jetën nga Covid-19 dy teknikë shëndetësorë e një taksist

Mitrovica

Mitrovica në zi: Dje humbën jetën nga Covid-19 dy teknikë shëndetësorë e një taksist

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 08:42
Dje humbën jetën nga Covid-19 dy teknikë shëndetësorë e një taksist

Gjatë ditës së djeshme në vendin tonë u shënuan edhe 8 viktima të reja që humbën betejën me COVID-19. Në mesin e këtyre personave kishte edhe nga personeli shëndetësorë.

Vetëm në qytetin e Mitrovicës, në bazë të mediave atje, dje humbën jetën  dy teknikë shëndetësorë̈ dhe një taksist.

Vdekja e parë ishte e teknikut të dhëmbëve, Kujtim Macula, i cili humbi betejën dje në mëngjes.

Rreth orës 18:00 ka vdekur Ahmet Ahmeti, taksisti i njohur nga Zasella.

E në orët e fundit të mbrëmjes, vdiq edhe Sherafedin Mehmeti, i njohur si Sheki i cili ishte anestesiolog.

Me këto tri vdekje, numri total i viktimave në Mitrovicë ka shkuar në 25.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat