Kushëriri i Agim Bahtirit që parashikoi bashkimin e Mitrovicës dhe Luftën III Botërore

Mitrovica

Kushëriri i Agim Bahtirit që parashikoi bashkimin e Mitrovicës dhe Luftën III Botërore

Më: 15 tetor 2020 Në ora: 14:54
Rifat Ademi

Rifat Ademi, nga fshati Vinarc i Mitrovicës, thotë se gjyshi i tij, Beshir Ademi, ka qenë parashikues.

Ai thotë se ato që i parashikonte gjyshi iu tregonte burrave, të cilët ishin në odë me të.

Rifat Ademi i cili është profesor në shkollën ekonomike në Mitrovicë, vazhdon rrëfimin duke treguar se gjyshi e kishte parashikuar edhe ndarjen e Mitrovicës.

Por që, sipas parashikimeve të tij, ky qytet sërish do të bashkohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat