Trepça në grevë, punëtorët e 'Unitetit' mbledhin mjete për t'u ndihmuar minatorëve

Mitrovica

Trepça në grevë, punëtorët e 'Unitetit' mbledhin mjete për t'u ndihmuar minatorëve

Më: 12 nëntor 2020 Në ora: 22:41
Foto Ilustrim

Pas grevës se minatorëve të "Trepçës" për mosmarrje të pagave, nga disa punëtorë të KRM "Uniteti" ka nisur një iniciativë për grumbullin e një shume mjetesh në bazë të participimit të tyre personal për t'iu dalur në ndihmë.

"Per koordinim te metutjesh ne realizimin te iniciatives, do te konsultohem me perfaqesuesit e punetore dhe stafin drejtues te "Unitetit".", ka shkruar Gazmend Morina nga kjo kompani.

Postimi i plotë

Pas greves se minatoreve te "Trepçës" per mos marrje te pagave, nga disa punetorë te KRM "Uniteti" ka nisur nje iniciative per grumbullin e nje shume mjetesh ne baze te participimit te tyre personal per t'iu dalur ne ndihme. Per koordinim te metutjeshem ne realizimin te iniciatives, do te konsultohem me perfaqesuesit e punetore dhe stafin drejtues te "Unitetit".

P.S.: Ky solidarizim nga punetoret "Unitetit", vjen pasi qe ata per 2 vite radhazi pagat i marrin ne daten e caktuar me kohe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat