KFOR-i intervenon në Mitrovicën e Jugut, kjo është arsyeja

Mitrovica

KFOR-i intervenon në Mitrovicën e Jugut, kjo është arsyeja

Më: 6 dhjetor 2020 Në ora: 10:03
Ilustrim

KFOR-i dje në mëngjes është detyruar të intervenoj në Mitrovicën e Jugut.

Saktësisht në fshatin Kaqanoll, pasi është gjetur një mjet i dyshimtë shpërthyes.

Një mashkull ka raportuar se në fushë kishte vërejtur një mjet të dyshuar të pashpërthyer.

 Njësiti përkatës policor ka bërë sigurimin e vendit të ngjarjes derisa njësiti për deminim i KFOR-it ka bërë shpërthimin e mjetit në mënyrë të kontrolluar dhe pa incidente.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat