Drejtoria e Inspeksionit me aksion në mbrojtje të jetës dhe shëndetit të punëtorëve në punë

Mitrovica

Drejtoria e Inspeksionit me aksion në mbrojtje të jetës dhe shëndetit të punëtorëve në punë

Më: 8 korrik 2021 Në ora: 15:57
Pamje nga vendi i ngjarjes

Drejtoria e Inspeksionit në komunën e Mitrovicës, së bashku me përfaqësues nga Inspektorati i Punës gjate ditës së sotme kanë inspektuar disa vendpunishte të ndërtimeve të larta.

Në këtë aksion morën pjesë, drejtori i Inspeksionit, Fidan Ademi, si dhe kryeinspektori i Inspektoratit të Punës për Rajonin e Mitrovicës, Nexhat Fazliu.

Me këtë rast, drejtori Ademi ka thënë se qeverisja lokale së bashku me institucionet tjera relevante do të kenë prioritet sigurinë e punëtorëve në punë.

Gjatë këtij aksioni, ju ndalua puna dhe u gjobiten tri subjekte afariste në tri vendpunishte, si dhe u lëshuan vërejtje me procesverbal në katër subjekte të tjera.

Drejtori Ademi dhe kryeinspektori Fazliu u zotuan që aksione të tilla të përbashkëta do të zhvillohen edhe me tutje, deri në ofrimin e plotë të sigurisë së punëtoreve në punë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat