Memli Krasniqi: Mitrovica e ka mundësinë e artë të udhëhiqet nga nga një politikan shembull si Bedri Hamza

Mitrovica

Memli Krasniqi: Mitrovica e ka mundësinë e artë të udhëhiqet nga nga një politikan shembull si Bedri Hamza

Më: 5 tetor 2021 Në ora: 13:31
Memli Krasniqi: Mitrovica e ka mundësinë e artë të udhëhiqet nga nga një politikan shembull si Bedri Hamza

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka qëndruar në Mitrovicë, ku ka takuar banorët e Tavnikut dhe Shipolit, bashkë me kryetarin e ardhshëm të Mitrovicës, Bedri Hamza.

Në një postim në Facebook, Krasniqi shkruan se në këto takime diskutuan për vizionin dhe programin e PDK-së për qeverisjen e Mitrovicës në katër vitet e ardhshme.

Partia Demokratike e Kosovës është më se e vendosur dhe e gatshme për të rimarrë përgjegjësitë e qeverisjes në Mitrovicë, pas degradimit tetë vjeçar të këtij qyteti, si pasojë e qeverisjes klienteliste, diskriminuese e jotransparente.

Qytetarët e Mitrovicës e kanë mundësinë e artë që të udhëhiqen nga një njeri i ndershëm, intelektual, profesionist e politikan shembull, siç është Bedri Hamza, për t’i dhënë Mitrovicës një qeverisje gjithpërfshirëse, të hapur e zhvillimore, siç e meriton”, shkruan Krasniqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat