Hapet në kohë qendra me e madhe e votimit në veri të Mitrovicës

Mitrovica

Hapet në kohë qendra me e madhe e votimit në veri të Mitrovicës

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 07:23
Hapet në kohë qendra me e madhe e votimit në veri të Mitrovicës

Qendra më e madhe e votimit në veri të Mitrovicës që është shkolla e mesme teknike ‘Mihajllo Petroviq-Allas’, është hapur me kohë për zgjedhjet lokale që po mbahen sot në vendin tonë.

Janë gjithsej 7 qendra në këtë komunë me 23 vendvotime, ndërsa 17 mijë e 721 qytetarë do të kenë mundësi ta ushtrojnë të drejtën e tyre të votës.

Procesi po zhvillohet normalisht, ndërsa vërehet numër I konsiderueshëm I qytetarëve të cilët kanë dalë në orët e mëngjesit për të votuar.

Ndryshe, Milan Radojeviq i Listës Serbe dhe Erden Atiqi, nga Iniciativa Qytetare Mitrovica, e cila ka bashkuar të gjitha partitë politike shqiptare në këtë pjesë, janë në garë për mandatin e kryetarit që do të udhëheqë me komunën e Mitrovicës Veriore në katër vitet e ardhshme. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat