Votat e diasporës për Mitrovicën, kush merr më shumë përkrahje

Mitrovica

Votat e diasporës për Mitrovicën, kush merr më shumë përkrahje

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 18:31
Foto ilustrim

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar votat që kanë ardhur nga jashtë Kosovës për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Në Komunën e Mitrovicës në bazë të dhënave të KQZ-së ka pasur pak interesim nga diaspora për të votuar për kryetar të komunës.

Megjithatë, nga 128 votat e ardhura nga diaspora, më së shumti përkrahje ka marrë kandidati i LVV-së Agim Bahtiri.

Agim Bahtiri i LVV-së ka marrë 69 vota

Bedri Hamza i PDK-së ka marrë 40 vota

Armend Agolli i LDK-së ka marrë 19 vota

Votat e diasporës nuk do ta ndryshojnë shumë rezultatin pasi nga votat e rregullta për kryetar komune Bedri Hamza i PDK-së ka marrë mbi 53,86% të votave duke fituar garën pa shkuar në balotazh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat