Rezultatet për Kuvend Komunal, PDK e para në Mitrovicë

Mitrovica

Rezultatet për Kuvend Komunal, PDK e para në Mitrovicë

Më: 3 nëntor 2021 Në ora: 15:23
Foto ilustrim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet për Kuvendet Komunale.

Në Mitrovicë prin Partia Demokratike e Kosovës me 14 vende.

E dyta në këtë Kuvend Komunal do të jetë Lëvizja Vetëvendosje me 11 vende.

Ndërkaq e treta është Lidhja Demokratike e Kosovës me gjashtë vende.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat