Vdes nxënësi i ri mitrovicas Blion Brahimi, vuante nga një sëmundje të cilën nuk e përballoi

Mitrovica

Vdes nxënësi i ri mitrovicas Blion Brahimi, vuante nga një sëmundje të cilën nuk e përballoi

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 11:55
Blion Brahimi

Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë nxënësi i ri mitrovicas, Blion Brahimi.

Blion Brahimi vdiq pasi humbi betejën nga një sëmundje e cila ishte e papërballueshme për të.

Blioni ishte nxënës në shkollën “Jusuf Rexha”, paralelja IX 2, dhe janë pikërisht përfaqësuesit e shkollës që përmes një postimi njoftuan për vdekjen e nxënësit të tyre.

Postimi i plotë:

Me dhembje e pranuam lajmin se sot humbi betejën nga një sëmundje nxënësi ynë i dashur Bleon Brahimi IX/2.

Në zemrat tona sot u mbollē dhembja, syri lotin nuk po e mbanë, ti shkove, të premtojmë se nuk do të harojmë kurrë.

Prehu i qetë atje ku pushojnë engjujt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat