Jugu i Mitrovicës ishte festiv, kurse veriu i qetë

Mitrovica

Jugu i Mitrovicës ishte festiv, kurse veriu i qetë

Më: 1 janar 2022 Në ora: 20:36
Foto ilustrim

Mitrovicasit dolën të festojnë ndërrimin e moteve qysh para orës 20:00.

Festa e madhe filloi me te shënuar ora 00:00, kur qielli u ndriçua nga fishekzjarret. Për ata të cilët dolën ta presin Vitin e Ri në shesh u kujdes policia.

Menjëherë pas festës për të parë nga afër punën e disa institucioneve doli edhe kryetari i kësaj komune Bedri Hamza i cili vizitoi Emergjencën, zjarrfikësit dhe policinë.

Një atmosferë shumë më e qetë ishte në Mitrovicën e Veriut ku rrugët ishin të zbrazëta edhe pas mesnatës, kurse mbi Urën e Ibrit kishte masa pak më të shtuara sesa zakonisht.

E gjithë mbrëmja u mbyll pa ndonjë incident, kurse festa vazhdoi deri në orët e vona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat