Këto vende sot do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike

Mitrovica

Këto vende sot do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike

Më: 18 prill 2022 Në ora: 10:49
Foto ilustrim

KEDS ka njoftuar se për shak të disa punimeve në rrjetin energjetik të Kosovës do të ketë ndërprerje të energjisë.

Punimet do të zhvillohen vetëm në rajonin e Mitrovicës.

Mitrovicë1. Nga TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet: Dalja 10 kV Qirezi (kodi: 74000004) prej orës 08:30-10:30 dhe nga ora 15:30-16:00

Vendet: Krushefc, Polac, Dashefcë, Baks, Qirez, Prellofcë, Krasaliq, Kozhicë, Krasmirofcë, Likoshan, Gradicë dhe Godanc.

Arsyeja: Krijimi i kushteve të punës pa tension, manipulim me ndarësit e tensionit të mesëm.2 .

Nga TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet: TS 10/04 kV Kryshevcë (kodi: 74000004001) prej orës 08:30 deri në ora 16:00.

Vendet: Krushefc, Polac, Dashefcë, Baks, Qirez, Prellofcë, Krasaliq, Kozhicë, Krasmirofcë, Likoshan, Gradicë, Godanc.

Arsyeja: Demolimit te Trafokulles se vjetër si dhe instalimit te TS-se se re”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat