​Shembet muri i stadiumit "Riza Lushta" në Mitrovicë

Mitrovica

​Shembet muri i stadiumit "Riza Lushta" në Mitrovicë

Më: 28 maj 2022 Në ora: 19:27
Foto nga vendi i ngjarjes

Muri i stadiumit “Riza Lushta”, në Mitrovicë është shembur sot pasdite, si pasojë e erërave dhe motit të ligë që po mbretëron në këtë qytet.

Edhe pse kjo rrugë frekuentohet vazhdimisht nga qytetarët, sidomos të shtunave kur është ditë tregu.

Për fat të mirë nuk ka të lënduar në njerëz.

Muri i këtij stadiumi që shfrytëzohet nga KF Trepça 89, daton nga vitet e 60-ta dhe ka kohë që ishte në gjendje të rëndë, andaj paraqiste rrezik për qytetarët. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat