AKR-ja nis festën në Mitrovicë - Bota Sot
AKR-ja nis festën në Mitrovicë

Mitrovica

AKR-ja nis festën në Mitrovicë

Më: 19 nëntor 2017 Në ora: 21:01
Simpatizantët e AKR-së

Simpatizantët e AKR-së kanë nisur festën në Mitrovicë. Ata me këngë e fishekzjarrë kanë festuar në sheshin “Mehë Uka”, ndërsa të tjerët kanë dekoruar veturat e tyre me flamuj të kësaj partie dhe kanë nisur të festojnë nëpër rrugët e qytetit, raporton KosovaPress.

Ndryshe, Exit Polli i parë doli me rezultate ku Agim Bahtiri i AKR-së është fitues i balotazhit për zgjedhjet në Mitrovicë me 52.1 për qind, derisa Valdete Idrizi nga PDK ka fituar 47.9 për qind. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test