Masa të shtuara sigurie në rrugët e Mitrovicës - Bota Sot
Masa të shtuara sigurie në rrugët e Mitrovicës

Mitrovica

E martë, 16 tetor 2018

Masa të shtuara sigurie në rrugët e Mitrovicës

Më: 20 janar 2018 Në ora: 11:32
Ilustrim

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq arriti sot në Kosovë, në një nga momentet më të ndjeshme për serbët lokalë, pas vrasjes së Oliver Ivanoviq.

Në Mitrovicë, masat të shtuara të sigurisë janë vënë re këtë mëngjes, ka një prani të dukshme të pjesëtarëve të Policisë së Kosovoës, si dhe oficerëve të policisë në rrugët e qendrës së qytetit. Në qytet gjithçka është e qetë dhe pa tension të dukshëm.

Vuçiq po viziton sot Kosovën, për të biseduar me serbët lokalë.

Siç njoftohet, presidenti i Serbisë në fillim vizitoi manastirin Banjska, dhe më pas do të ketë një takim me zyrtarët serbë në Fakultetin Teknik në Mitrovicën e Veriut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test