Vizita e Vuçiqit në Kosovë e organizuar për qëllime propagande - Bota Sot
Vizita e Vuçiqit në Kosovë e organizuar për qëllime propagande

Mitrovica

E diel, 21 tetor 2018

Vizita e Vuçiqit në Kosovë e organizuar për qëllime propagande

Më: 20 janar 2018 Në ora: 13:43
Ilustrim

Lëvizja Dosta je bilo vlerësoi se vizita e presidentit serb Aleksandar Vuçiq në Kosovë u organizua për qëllime propagandistike.

Lëvizja gjithashtu deklaroi se qytetarët e Serbisë, e sidomos në Kosovë, në vend të kësaj, presin një arrestim urgjent të urdhëruesve dhe vrasësve të politikanit më të fortë të opozitës në Kosovë, Oliver Ivanoviq.

Përveç kësaj, ata thanë në një deklaratë se vrasja e fundit e Ivanoviqit në pjesën veriore të Mitrovicës quhej "vrasje politike".

“Mjaft me fjalët e zbrazëta të Vuçiqit, cirkun propagandues dhe udhëtues, qytetarët presin vepra. Kush e vrau Ivanoviqin dhe pse," thekson Lëvizja "Dosta je bilo”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test