Urimi i kryetarit të Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri me rastin e Festës së Pashkëve Katolike - Bota Sot
Urimi i kryetarit të Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri me rastin e Festës së Pashkëve Katolike

Mitrovica

E martë, 16 tetor 2018

Urimi i kryetarit të Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri me rastin e Festës së Pashkëve Katolike

Më: 1 prill 2018 Në ora: 12:15
ilustrim

Kryetari i Komunës së Mitrovicës ka uruar besimtarët e krishterë për festën e Pashkëve. Bahtiri në urimin e tij ka kërkuar që të gjithë së bashku të punojnë për një të ardhme më të mirë për qytetarët e Mitrovicës.

Urimi i Bahtirit:

Të dashur bashkëqytetarë!

Më lejoni që në emrin tim dhe gjithë qytetarëve të Mitrovicës,  besimtarëve  krishterë, t’i uroj festën e Pashkëve  Katolike duke dëshiruar që  kjo festë të jëtë symbol i bashkimit, solidaritetit, humanizmit, tolerancës dhe paqës.

Të vazhdojmë të punojmë e të përpiqemi të gjithë së bashku, për një të ardhme gjithnjë e më të mirë për të gjithë qytetarët e komunës së Mitrovicës.

 

Urime e gëzuar, Pashkët Katolike!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test