Shënohet Dita e të pagjeturve në Mitrovicë - Bota Sot
Shënohet Dita e të pagjeturve në Mitrovicë

Mitrovica

Shënohet Dita e të pagjeturve në Mitrovicë

Më: 15 prill 2018 Në ora: 07:45
Ilustrim

Sot shënohet Dita e të pagjeturve në Mitrovicë.

Aktivitetet janë organizuar nga Komuna e Mitrovicës në koordinim me Shoqatën “Zëri i Prindërve”.

Ceremonia fillon në ora 12:00 tek Shtëpia Muze në Lagjen e Boshnjakëve, me vendosjen e luleve.  

Kurse në ora 13:00, bëhen homazhe dhe vendosen kurora lulesh në varrezat e martirëve në Shipol.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test