Babai nga Mitrovica e shpalli djalin e vdekur, mjekët e shpëtojnë gjatë operacionit - Bota Sot
Babai nga Mitrovica e shpalli djalin e vdekur, mjekët e shpëtojnë gjatë operacionit

Mitrovica

E mërkurë, 17 tetor 2018

Babai nga Mitrovica e shpalli djalin e vdekur, mjekët e shpëtojnë gjatë operacionit

Më: 4 qershor 2018 Në ora: 15:05
Foto ilustrim

Një prind nga Mitrovica para pak minutave nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook e ka shpallur djalin e tij të vdekur.  Por i biri 15-vjeçar kishe qenë në sallën e operacionit duke marrë ndihmën emergjente nga mjekët. Fatmirësisht ka shpëtuar.

Fëmija, A.B, nga Mitrovica për 15 minuta u shpallë i vdekur.

Por. i gjithë ky njoftim doli të jetë i ngutshëm nga ana e babait të 15 vjeçarit. Për diçka minuta statusi i tij mori dhenë në Facebook.

M.B nga veriu i Mitrovicës lajmëroi nëpërmjet një statusi në Facebook, se djali i tij që ra në pishinë ka ndërruar jetë.

Por pas pak minuta statusi i tij që doli të jetë i rrejshëm, u fshi.

Mjekët arritën ta shpëtojnë djalin i cili ndodhet në komë.

Ai  ka sqaruar se u ngutë me këtë lajm dhe se të njëjtin e ka shkruar për shkak të thirjeve të shumta që ia kanë bërë të afërmit për t’u interesuar rreth shëndetit të birit të tyre.

E se djali është gjallë e kanë konfirmuar, edhe zyrtarë në policinë rajonale të Mitrovicës. Avni Zahiti, zëdhënës i policisë në këtë rajon  tha  se në bazë të informatave të fundit që i kanë ata gjendja shëndetësore e djalit është stabile

Mediat dje kanë  raportuar se pushuesi (i mituri), pas zhytjes në pishinë nuk ka mundur të del vet më, por është nxjerrë nga të pranishmit në gjendje të rëndë, pasi që dyshohej se ka pësuar gjakderdhje të brendshme.

Pas nxjerrjes nga uji, ai ishte dërguar urgjentisht në QKUK për trajtim mjekësor, por që fatkeqësisht nuk ka mbijetuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test