Mitrovica shënon Ditën e Dëshmorëve - Bota Sot
Mitrovica shënon Ditën e Dëshmorëve

Mitrovica

E mërkurë, 17 tetor 2018

Mitrovica shënon Ditën e Dëshmorëve

Më: 6 qershor 2018 Në ora: 08:02
Mitrovicë

Sot nën patronatin e kryetarit të Komunës, Agim Bahtiri, do të organizohen aktivitete të ndryshme kushtuar Ditës së Dëshmorëve të Komunës së Mitrovicës.

Nga ora 10:00 bëhen homazhet dhe vendosja e kurorave me lule në varrezat e dëshmorëve në Shipol.

Manifestimi kryesor, përkatësisht akademia, do të mbahet në Qendrën e Kulturës ”Rexhep Mitrovica”, buzë Ibrit, duke filluar në ora 11:00.

Ndërkaq,  pronarët e bizneseve ftohen që në shenjë nderimi dhe respekti për dëshmorët,  nga ora 10:00 deri në11:00  të mbyllin  lokalet.

Për nder të 6 Qershorit- Ditës së Dëshmorëve të komunës, të mërkurën, qyteti do të stoliset me flamuj kombëtarë dhe shtetëror dhe në të gjitha shkollat ora e parë e mësimit do t’i kushtohet Ditës së Dëshmorëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test