I rrejshëm paralajmërimi për bombë në spitalin e fëmijëve - Bota Sot
I rrejshëm paralajmërimi për bombë në spitalin e fëmijëve

Mitrovica

E martë, 13 nëntor 2018

I rrejshëm paralajmërimi për bombë në spitalin e fëmijëve

Më: 21 qershor 2018 Në ora: 22:30
Mitrovicë

Doli të jetë i rrejshëm paralajmërimi për bombë në spitalin e fëmijëve në veri të Mitrovicës.

Njoftimi duket që është dhënë nga disa fëmijë, ndërsa janë duke u hetuar shkaqet e njoftimit të rrejshëm.

Pak para orës 22:00, ekipet përkatëse nga Prishtina kanë dalë nga hapësirat e spitalit, ku nuk është gjetur ndonjë mjet eksplodues.

 “Janë identifikuar fëmijët të cilët dyshohet se kanë paralajmëruar bombën në spital. Ata ndodhen në stacionin e policisë dhe jemi duke punuar në ndriçimin e shkaqeve të vërteta të këtij paralajmërimi të rrejshëm”, ka thënë zëvendëskomandanti i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicë, Besim Hoti.

Një paralajmërim është dhënë në mbrëmjen e sotme për bombë të vendosur në spitalin e fëmijëve në veri të Mitrovicës.

Policia ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, derisa pacientët dhe mjekët ishin evakuuar nga objekti i spitalit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test