Vushtrria përuroi sot objektin e administratës së ujësjellësit - Bota Sot
Vushtrria përuroi sot objektin e administratës së ujësjellësit

Mitrovica

E premte, 16 nëntor 2018

Vushtrria përuroi sot objektin e administratës së ujësjellësit

Më: 2 korrik 2018 Në ora: 22:43
Foto nga inagurimi i projektit

Kjo është konsideruar si një hap tjetër drejt realizimit të kryetarit aktual të Komunës dhe partnerët të tij qeverisës në këtë komunë, LDK, AKR dhe VV, drejt synimit për furnizim 24 orë me ujë të qytetarëve të Vushtrrisë.

Kjo komunë përherë ka pasur problem me ujë të pijshëm dhe furnizim 24 orësh.

“Me objektin i ri të administratës së ujësjellësit KUR Mitrovica-njësia Vushtrri, janë krijuar kushtet shumë më të mira për punë, por krahas kësaj ne kërkojmë rritjen e cilësisë së shërbimeve nga ujësjellësi”, ka thënë kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri nga radhët e LDK-së.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test