Shefi i Ujësjellësit Rajonal të Mitrovicës: Uji i Ujmanit është i pijshëm - Bota Sot
Shefi i Ujësjellësit Rajonal të Mitrovicës: Uji i Ujmanit është i pijshëm

Mitrovica

E diel, 21 tetor 2018

Shefi i Ujësjellësit Rajonal të Mitrovicës: Uji i Ujmanit është i pijshëm

Më: 4 gusht 2018 Në ora: 19:03
Liqeni i Ujmanit

Alarmin se uji i liqenit të Ujmanit është i helmuar, që u dha dhe përhap jozyrtarisht, e ka mohuar shefi i Ujësjellësit Rajonal të Mitrovicës, Sami Miftari.

Ai ka thënë se se nuk ka asgjë për t’u shqetëuar, meqë analizat e fundit kimike të ujit e paraqesin atë të pastër.

“Sot do t’i bëjmë edhe analizat bakteriale të ujit”, ka thënë Miftari.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test