Rrëshqet dheu, bllokohet rruga Mitrovicë-Zveçan - Bota Sot
Rrëshqet dheu, bllokohet rruga Mitrovicë-Zveçan

Mitrovica

E diel, 18 nëntor 2018

Rrëshqet dheu, bllokohet rruga Mitrovicë-Zveçan

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 07:28
Rruga Mitrovicë – Zveçan

Rruga Mitrovicë – Zveçan aktualisht është e bllokuar si pasojë e rrëshqitjeve të dheut.

Rrëshqitja e dheut ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:00  te vendi i quajtur ‘Kërshi i Kanjushës’ afër fshatit Lisicë.

Lajmin e ka konfirmuar  zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Sipas tij, policia ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe për shkaqe të sigurisë ka bllokuar rrugën.

“Zyrtarë të Ministrisë së Infrastrukturës të cilët mbrëmë gjatë natës vizituan vendin,  kanë urdhëruar të mbyllet rruga për shkak të rrezikut nga rrëshqitja e dheut në këtë zonë”, ka thënë Zahiti.

Pritet që gjatë ditës së sotme organet gjegjëse të ndërmarrin hapa për të zgjidhur problemin në këtë rrugë, në mënyrë që ajo të jetë e qarkullueshme.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test