PSD themelon degën në Mitrovicë - Bota Sot
PSD themelon degën në Mitrovicë

Mitrovica

PSD themelon degën në Mitrovicë

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 20:15
Visar Ymeri

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Visar Ymeri ka njoftuar se “me socialdemokratët e Mitrovicës sot hapëm Degën e PSD-së në këtë komunë”.

“Me socialdemokratët e Mitrovicës sot hapëm Degën e PSD-së në këtë komunë. E ku më mirë se në Mitrovicë. Dhe ku më dobishëm se në Mitrovicë. Në këtë pjesë të Kosovës që më shumti e pësoi nga ndarja etnike në vend të gjithëpërfshirjes qytetare; një qytet që humbi shumë nga deindustrializimi në vend të rritjes sê kapaciteteve industriale; një vend që i pa punëtorët të pëtjashtohen nga fabrikat në vend që t’u mbrohen të drejtat e t’u përmirësohen kushtet e punës. Një vend që ka nevojë për socialdemokracinë.  

Sikur Kosova. Sikur Mitrovica në Kosovë”, ka shkruar Ymeri në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...