Rakiq i reagon Bahtirit, i thotë se s’mund ta merr veriun - Bota Sot
Rakiq i reagon Bahtirit, i thotë se s’mund ta merr veriun

Mitrovica

Rakiq i reagon Bahtirit, i thotë se s’mund ta merr veriun

Më: 29 nëntor 2018 Në ora: 17:11
Goran Rakiq

Goran Rakiq, ish-kryetari i Mitrovicës Veriore, ka thënë se ata do të qëndrojnë në Kosovë.

Ky qëndrim i tij erdhi si kundërpërgjigje ndaj Agim Bahtirit, kryetarit të Mitrovicës Jugore, i cili kërkoi nga Qeveria që të shfuqizohet vendimi për ndarjen e Mitrovicës në dy komuna dhe ai ta merr nën menaxhim edhe veriun.

“Ne mbesim në Kosovë dhe Metohi, s’mund ta merrni veriun, pavarësisht qëllimit të Prishtinës për t’i dëbuar serbët”, tha Rakiq, pas takimit që kishin me Presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test