Kjo asambliste s’po rehatohet dot – Nga AKR shkoi në AAK, tani kthehet prap në partinë e Pacollit - Bota Sot
Kjo asambliste s’po rehatohet dot – Nga AKR shkoi në AAK, tani kthehet prap në partinë e Pacollit

Mitrovica

Kjo asambliste s’po rehatohet dot – Nga AKR shkoi në AAK, tani kthehet prap në partinë e Pacollit

Më: 30 nëntor 2018 Në ora: 18:38
Fidane Hasani dhe Ramush Haradinaj

Asambleistja e AKR-në në Mitrovicë, Fidane Hasani duket se ka regjistruar një rekord. Ajo brenda një jave i ka ndërruar dy parti dhe dy qëndrime.

Hasani një javë më parë i kishte shkuar në zyre kryeministrit Haradinaj duke zyrtarizuar kalimin në AAK.

Por, duket se Fidane Hasani ka rënë pre e ndonjë pazari për çka ka ndërruar qëndrim.

Ajo sot ka njoftuar rikthimin në AKR, pas një takimi që kishte me kryetarin, Agim Bahtiri.

“Në takim me kryetarin Agim Bahtiri patëm një bisedë miqësore dhe i sqarova dilemat të cilat i kam pasur në disa procese, për të cilat ai më tregoi se si po punon maksimalisht. Më pas bashkërisht u pajtuam që unë të rikthehem në partinë time dhe të vashdoj të jem asambleiste e AKR-së deri në fund të mandatit, për të cilën gjë e kam marrë besimin nga qytetarët e Mitrovicës” thuhet në arsyetimin e padenjë nga asambleistja Hasani.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test