Marsh protestues i grave serbe në Mitrovicë - Bota Sot
Marsh protestues i grave serbe në Mitrovicë

Mitrovica

Marsh protestues i grave serbe në Mitrovicë

Më: 3 dhjetor 2018 Në ora: 10:10
Mitrovicë

Një marsh protestues do të mbahet sot në Mitrovicë. Ky marsh është organizuar nga gratë serbe kundër siq thuhet vendosjes së rritjes së taksës për 100 përqind për mallrat serbe që hyjnë në Kosovë.

Protesta do të fillojë në orën 12:00 para zyrës së BE-së dhe EULEX-it në Mitrovicë.

Pjesëmarrëset do të bëjnë një marsh  deri te monumenti i princit Llazar  në qendër të qytetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...