Policia kontrollon hyrje daljet në Mitrovicë - Bota Sot
Policia kontrollon hyrje daljet në Mitrovicë

Mitrovica

Policia kontrollon hyrje daljet në Mitrovicë

Më: 14 dhjetor 2018 Në ora: 08:18
Policia kontrollon hyrje daljet në Mitrovicë

Pjesëtarë të Njësitit për Reagim të Shpejtë (NJRSH) të Policisë së Kosovës që nga orët e hershme të mëngjesit të sotëm gjenden gati në të gjitha pikat që çojnë në hyrje të Mitrovicës.

Ata po kontrollojnë dhe evidentojnë secilin automjet në hyrje dhe dalje të këtij qyteti.

Njëri nga policët i tha gazetarit të KosovaPress-it se angazhimi i shtuar i këtyre forcave është plan operativ për një ambient më të sigurt për qytetarët dhe jo diçka tjetër e veçantë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...