Hulumtimet e reja: Hani më shumë shalqi për të parandaluar astmën - Bota Sot
Hulumtimet e reja: Hani më shumë shalqi për të parandaluar astmën

Mjekësi alternative

Hulumtimet e reja: Hani më shumë shalqi për të parandaluar astmën

Më: 12 janar 2019 Në ora: 21:06
Foto ilustrim

Reduktimi i ashpërsisë dhe frekuenca e sulmeve të astmës

Hulumtimi i ri interesant po tregon se ekziston një lidhje mes vitaminës C dhe astmës.

Hulumtimet aktuale tregojnë se mungesa e vitaminës C rrit mundësinë e sulmeve të astmës, ndërkohë që të ushqyerit me këtë vitaminë redukton shfaqjen e simptomave të astmës.

Çfarë duhet të bëni?

Hani më shumë ushqime të pasura me vitaminë C, të tilla si shalqi që ka pothuajse 40% të përbërjes Vitaminë C.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...