Përdorni këto vitamina nëse jeni të lodhur - Bota Sot
Përdorni këto vitamina nëse jeni të lodhur

Mjekësi alternative

Përdorni këto vitamina nëse jeni të lodhur

Më: 14 janar 2019 Në ora: 07:20
Foto ilustrim

Ushqimi i shëndetshëm dhe një dietë e ekuilibruar, padyshim do t’ju ndihmojë të merrni vitaminat dhe mineralet që ju nevojiten për t’ju dhënë energji të mjaftueshme.

Gjithashtu ju ndihmon të shmangni mangësitë ushqyese që mund t’ju sjellin simptomat të lodhjes.

Mjekja dhe nutricuonistja Sarah Brewer thotë se kur ju duhet të anuloni planet sociale ose gjërat që ju pëlqeni të bëni thjesht për të fjetur ose për t’u mbushur energji, mund të jetë diçka e thjeshtë si një mangësi e vitaminës ose mineraleve.

Përbërësit ushqimorë të përfshirë në parandalimin e lodhjes përfshijnë vitaminat B, vitaminë C, hekurin dhe magnezin.

Gjithmonë duhet të përpiqeni t’i merrni këto vitamina si dhe vitamina D shtesë është një ide e mirë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...