Zbardhni dhëmbët me këtë frut të ëmbël - Bota Sot
Zbardhni dhëmbët me këtë frut të ëmbël

Mjekësi alternative

Zbardhni dhëmbët me këtë frut të ëmbël

Më: 25 janar 2019 Në ora: 22:46
Foto ilustrim

Luleshtrydhe përmbajnë acid malik, i cili vepron si astringent dhe heq papastërtinë e dhëmbëve.

Kjo do të thotë që ju mund ta përdorni këtë frut për të zbardhur dhëmbët tuaj.

Është shumë e thjeshtë se si ta bëni një masë të tillë për zbardhjen e dhëmbëve.

Shtypni dredhëzat derisa të fitohet një masë dhe më pas shtoni sodë të bukës.

Duke përdorur një furçë dhëmbësh të butë, përhapni përzierjen në dhëmbët tuaj. Lëreni atë për 5 minuta dhe më pas pastrojeni tërësisht.

Por acidi që përmbajnë frutat mund të dëmtojë smaltin e dhëmbëve tuaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...