Metoda për të parandaluar dhimbjen e dhëmbit në kushte shtëpiake - Bota Sot
Metoda për të parandaluar dhimbjen e dhëmbit në kushte shtëpiake

Mjekësi alternative

Metoda për të parandaluar dhimbjen e dhëmbit në kushte shtëpiake

Më: 26 janar 2019 Në ora: 15:06
Disa nga këto truke janë si vendosja e qepës në dhëmbë, kripa e detit, qesja e çajit pepermint, vendosja e gjërave të ftohta në faqe, si dhe hudhra.

Sipas disa analizave rreth 3 milion njerëz vuajnë nga dhimbjet e dhëmbit çdo ditë.

Dhe ky numër gjithmonë është në rritje e sipër arsyet janë nga më të ndryshmet për këto dhimbje.

Pjesa më e madhe e njerëzve vizitojnë dentistin sapo iu paraqiten këto probleme, por ekzistojnë disa truke se si t’i ndaloni këto dhimbje edhe në kushte shtëpiake.

Disa nga këto truke janë si vendosja e qepës në dhëmbë, kripa e detit, qesja e çajit pepermint, vendosja e gjërave të ftohta në faqe, si dhe hudhra.

Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...