Çaji i kanellës - pija që liron dhimbjen e fytit - Bota Sot
Çaji i kanellës - pija që liron dhimbjen e fytit

Mjekësi alternative

Çaji i kanellës - pija që liron dhimbjen e fytit

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 18:27
Foto ilustrim

Nëse edhe këtë dimër nuk ju kalon inflamacioni i fytit, atëherë duhet ta dini se ka një pije që është si një ilaç.

Këtu është receta, e lehtë për ta bërë!

1 filxhan qumësht Gjysmë lugë kanellë

Gjysmë lugë xhenxhefil

1 lugë mjaltë

Vendosni qumështin në një enë të vogël dhe lejoni të ngrohet, por jo shumë. Përzieni kanellën, xhenxhefilin dhe mjaltin, pastaj hidheni në qumësht. Lëreni të ftohet pak dhe pine ngadalë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...