Çaji i zi parandalon plakjen - Bota Sot
Çaji i zi parandalon plakjen

Mjekësi alternative

Çaji i zi parandalon plakjen

Më: 23 mars 2019 Në ora: 16:12
Foto ilustrim

Nëse pini çaj të zi ju keni përfitime për lëkurën tuaj. Lëkura e juaj ka tre përfitime nga ky çaj; ajo ushqehet me vitaminat B2, C dhe E, gjithashtu edhe me magnez, kalium dhe zink.

Sipas The Spruce Eats, më pas kafeina e çajit të gjelbër ju mbron nga infeksionet rreth gojës suaj. Përveç këtyre përfitimeve, ju do të mbroni lëkurën tuaj nga rrudhat e hershme. Çajin e zi mundeni ta vendosni drejtpërdrejtë në lëkurën tuaj, sidomos poshtë syze pasi do të largohet të zitë që e keni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...