Veza e zier ndihmon në kontrollin dhe parandalimin e diabetit - Bota Sot
Veza e zier ndihmon në kontrollin dhe parandalimin e diabetit

Mjekësi alternative

Veza e zier ndihmon në kontrollin dhe parandalimin e diabetit

Më: 28 mars 2019 Në ora: 22:56
Foto ilustruese

Faktorë të tillë si ushqimi i papërshtatshëm, dallohen kur ushqime të rrezikshme si sheqeri, pije me gaz dhe mielli i bardhë ofrohen shumë herët në shkolla, duke e bërë të vështirë gjetjen e zakoneve për një jetë më të shëndetshme.

Sugjerimi sot përpiqet të provojë një ushqim të thjeshtë, i cili është përdorur prej kohësh për kontrollin dhe parandalimin e diabetit, veza e zier.

Përbërësit: 1 vezë e zier, musht

Mënyra e përgatitjes:

Para se të flini, vëreni vezën të zihet normalisht për 8-10 minuta. Hiqini lëvoren dhe bëjini disa vrima me ndihmën e një piruni. Në një enë, vendosni vezën dhe shtojini mushtin, në sasi të mjaftueshme për të mbuluar vezën në gjysmë. Mbuloje me një pecetë dhe lëreni të pushojë deri ditën tjetër. Para kafesë, konsumoni vezën me një gotë ujë të ngrohtë. Në mënyrë ideale, përsëriteni procedurën 3 herë në javë për një periudhë prej 2 javësh. Por, mbani mend rëndësinë e ruajtjes së dietës suaj të ekuilibruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...