Mos pini ilaçe kur jeni sëmurë, në fillim bëni këtë gjë - Bota Sot
Mos pini ilaçe kur jeni sëmurë, në fillim bëni këtë gjë

Mjekësi alternative

Mos pini ilaçe kur jeni sëmurë, në fillim bëni këtë gjë

Më: 4 prill 2019 Në ora: 22:05
Foto ilustruese

Nëse doni që sistemi juaj imunitar të luftojë infeksionin viral, si fillim duhet të shtriheni në shtrat për të pushuar.

“Times of India” shkruan se një studim i publikuar së fundmi nga revista e mjekësisë eksperimentale provoi se njerëzit që fjetën gjumë gjatë kohës që ishin sëmurë ndiheshin më mirë.

Gjumi i lejon qelizat që luftojnë infeksionin ta kryejnë më mirë punën e tyre. Kur ju flini gjumë qelizat janë më vigjilente dhe aktive, prandaj ju do të ndiheni më mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...