Vaji i kanabisit i ndihmon fëmijës me autizëm të flasë pas vetëm 2 ditëve përdorim - Bota Sot
Vaji i kanabisit i ndihmon fëmijës me autizëm të flasë pas vetëm 2 ditëve përdorim

Mjekësi alternative

Vaji i kanabisit i ndihmon fëmijës me autizëm të flasë pas vetëm 2 ditëve përdorim

Më: 9 prill 2019 Në ora: 13:46
Ilustrim

Në mesin e këtyre gjendjeve shëndetësore radhitet edhe autizmi. Së fundmi, Kalel Santiago, një djalosh tre vjeçar nga Puerto Riko që po vuante nga autizmi, filloi të fliste vetëm dy ditë pas përdorimit të vajit.

‘The Free Thought Project’ raportoi se prindërit e Kalel dinin pak për autizmin në atë kohë dhe gjetën një mënyrë të sigurt për t’i ndihmuar fëmijëve të tyre.

Ata gjetën suksese të matshme nga shkolla të ndryshme dhe teknika terapeutike, duke përfshirë edhe surfimin.

Pas përdorimit të metodave të ndryshme, familja Santiago u bë e vetëdijshme për vajin e kanabidolit (CBD) si një trajtim jo-psikoaktiv për autizmin.

Pas vetëm dy ditësh përdorim, familja konfirmoi se fëmija i tyre ishte në gjendje të fliste fjalët e para.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...