Si ta shëroni dhimbjen e fytit në kushte shtëpie - Bota Sot
Si ta shëroni dhimbjen e fytit në kushte shtëpie

Mjekësi alternative

Si ta shëroni dhimbjen e fytit në kushte shtëpie

Më: 26 prill 2019 Në ora: 17:40
Ilustrim

Vetëm në Shtetet e Bashkuara, rreth 3 milionë njerëz janë diagnostikuar me dhimbje fyti çdo vit.

Është më mirë për të trajtuar një dhimbje të fytit në fazën e hershme dhe disa strategji të thjeshta të kujdesit në shtëpi mund t’ju ndihmojnë me këtë në pak sekonda.

Këtu janë disa nga këto metoda shtëpiake që do të mund t’iu ndihmojë:

Pini ujë të kripur

Hani mjaltë

Thithni avullin e mentes

Hani copa të vogla të akulloreve me fruta

Pini limonadë me mjaltë

Përzieni vaj kokosi në ushqimin tuaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...