Thojini lamtumirë dhimbjeve të gjunjëve dhe shpinës me këtë ilaç natyral - Bota Sot
Thojini lamtumirë dhimbjeve të gjunjëve dhe shpinës me këtë ilaç natyral

Mjekësi alternative

Thojini lamtumirë dhimbjeve të gjunjëve dhe shpinës me këtë ilaç natyral

Më: 6 maj 2019 Në ora: 17:19
Ilustrim

Ka një truk shumë të dobishëm në rastin e vuajtjes nga dhimbjet, veçanërisht ato në gjunjë dhe gjithashtu në shpinë.

Çdo gjë konsiston në përdorimin e vajit Copaiba (pemë me origjinë nga Afrika e Jugut), një ilaç natyral efektiv që mund të hyjë në fuqi pas pak minutash.

Në veçanti, vaj Copaiba është anti-inflamator, antibakterial dhe antioksidant, si dhe ka përfitime diuretike, të cilat nxisin relaksimin e lëkurës dhe muskujve. Ky trajtim punon shumë shpejt në pore, duke parandaluar depërtimin e baktereve dhe përshpejtimin e shërimit të plagëve.

Por shumë të tjera janë përfitimet që rrjedhin nga përdorimi i vajit Copaiba: ndalon rrezikun e kontraktimit të pezmatimeve të lëkurës dhe sëmundjeve të tjera të lëkurës.

Gjithashtu ndihmon në përshpejtimin e proceseve të tretjes, për të luftuar urthin dhe kapsllëkun dhe edhe dhimbjet në gjunjë dhe kolonën vertebrale.

Ju mund të gjeni vajin e çmuar Copaiba në çdo farmaci me ilaçe bimore, është një produkt i lirë dhe i përballueshëm për të gjithë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...