Uji që parandalon sëmundjen e kancerit, ja si mund ta përgatisni - Bota Sot
Uji që parandalon sëmundjen e kancerit, ja si mund ta përgatisni

Mjekësi alternative

Uji që parandalon sëmundjen e kancerit, ja si mund ta përgatisni

Më: 6 maj 2019 Në ora: 18:14
Ilustrim

Trupi i njeriut, siç e dimë, është 70% ujë. Eshtë e panevojshme të thuhet, është shumë e rëndësishme, pasi jeta nuk do të ekzistonte pa të.

Ujë fiziologjik është po aq i rëndësishëm për shëndetin tonë sa është në gjendje të rregullojë pH-në tonë.

Shumica e ushqimeve që konsumojmë janë të pasura me kripë, sheqer dhe elementë të tjerë, dhe për këtë arsye plot me acide. Por trajtimi i pH është me të vërtetë themelor, gjithashtu sepse përkundrazi mund të zhvillojë edhe qeliza malinje që do të shkaktonin kancer.

Është e qartë se uji fiziologjik bëhet i domosdoshëm: qelizat malinje, në të vërtetë ato nuk do të mbijetojnë nëse zhyten në ujë me nivele të larta alkaline.

Si të përgatitni ujë fiziologjik? Kemi nevojë për 2 litra ujë, në mënyrë rigoroze mineral. Përveç kësaj, merrni një limon organik dhe një lugë çaji kripë himalaja. Të gjithë këta përbërës duhet të jenë të përzier së bashku, duke qenë të kujdesshëm për të futur limonin pa e prerë atë në copa, ose të nxirri lëngun.

Në fakt, limonat kanë shumë acid, dhe lëngu i tyre do të krijonte ujë me nivele shumë të larta pH. Së fundi, ajo lihet për rreth 10 orë dhe pastaj konsumohet në mëngjes. 3 gota në ditë me stomak bosh dhe pH do të jetë nën kontroll. Mundohuni ta provoni dhe të besoni …

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...