Pastroni mushkëritë dhe thoni lamtumirë gëlbazës me këtë ilaç - Bota Sot
Pastroni mushkëritë dhe thoni lamtumirë gëlbazës me këtë ilaç

Mjekësi alternative

Pastroni mushkëritë dhe thoni lamtumirë gëlbazës me këtë ilaç

Më: 16 maj 2019 Në ora: 20:22
Ilustrim

Ilaçet natyrale janë shpeshherë opsion më i mirë sesa zgjidhjet konvencionale.

Mënyra më e mirë për t’i shmangur efektet anësore të ilaçeve natyrale është duke e gjetur kombinimin më të shëndetshëm të përbërësve që ju kryejnë punë, transmeton Telegrafi.

Nëse keni probleme me gëlbazë dhe dëshironi t’i pastroni mushkëritë, atëherë ju sjellim një recetë e cila është e sigurt për fëmijët dhe për të rriturit.

Mbani mend, receta origjinale përdor karota të freskëta sepse ato ofrojnë përfitime maksimale.

Çfarë i bën karotat të veçanta?

– Ato e forcojnë sistemin e imunitetit

– E përmirësojnë shëndetin kardiovaskular

– E ulin yndyrën në gjak

– I trajtojnë problemet e lëkurës

– Janë detoksikim i mirë

– Burim i mahnitshëm i kalciumit, i cili nevojitet për tretje të mirë

Sidoqoftë, kjo është receta magjike:

Përbërësit:

– Gjysmë kilogrami karota

– 3 deri 4 lugë gjelle mjaltë organike

– Ujë

Përgatitja:

Qëroni dhe pastroni karotat. Vendosni në një tigan me ujë dhe vendosni të nxehen. I nxehni derisa të zbuten.

Ujin e tiganit ku janë nxehë karotat e ruani anash, ndërkaq karotat i bëni pure.

Mjaltën e shtoni në ujin ku i keni gatuar karotat, dhe pastaj e shtoni në purenë e karotës.

Produktin e fituar e konsumoni para shujtave.

VËREJTJE: Para se të provoni çfarëdo ilaçi të mjekësisë alternative, fillimisht rekomandohet të konsultoheni me doktorin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat