Jasemine, lufton ankthin, depresionin dhe dhimbjen e kokës - Bota Sot
Jasemine, lufton ankthin, depresionin dhe dhimbjen e kokës

Mjekësi alternative

Jasemine, lufton ankthin, depresionin dhe dhimbjen e kokës

Më: 24 maj 2019 Në ora: 06:06
Jasemine

Mbajtja e bimëve brenda shtëpisë tonë ndihmon në nxitjen e prodhimit të oksigjenit dhe madje lehtëson tensionin për shkak të ankthit, stresit dhe depresionit.

Një nga bimët më të mira që kemi në shtëpinë tonë është padyshim jasemini.

Edhe pse përdoret shpesh në mjediset e jashtme të shtëpisë sonë, jasemina, përveç përmirësimit të cilësisë së ajrit, ndihmon në zbutjen e simptomave të stresit, ankthit dhe depresionit dhe madje edhe trajtimin e dhimbjeve të kokës.

Disa studime kanë treguar se vaj esencial jasemini ndihmon në përmirësimin e gjendjes së humorit dhe gjumit, si dhe rregullimin e pabarazive hormonale dhe zbutjen e ankthit dhe depresionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...