Uthull molle me mjaltë çdo mëngjes, ja çfarë i ndodhë trupit tuaj - Bota Sot
Uthull molle me mjaltë çdo mëngjes, ja çfarë i ndodhë trupit tuaj

Mjekësi alternative

Uthull molle me mjaltë çdo mëngjes, ja çfarë i ndodhë trupit tuaj

Më: 25 maj 2019 Në ora: 08:23
Ilustrim

Ne jemi çfarë hamë, prandaj kujdesi që duhet të tregojmë ndaj ushqimit duhet të jetë i madh. Disa persona kanë probleme nga më të ndryshmet.

Ushqimi në fakt ndikon në përmirësimin ose në pëkeqësimin e këtyre problemeve. Problemet më të zakonshme që shumica e njerëzve vuajnë janë nga veshkat dhe toksinat. Por cili është sekreti për eleminimin e këtyre problemeve?

Përdorimi i rregullt i kombinimit të mjaltit me uthullën e mollës rregullon nivelin e pH në trupin tuaj dhe kjo do të thotë më pak sëmundje. Vetë uthulla e mollës ka vlera shumë të larta të potasiumit, niacinit, magnezit, acidit folik, kalciumit, hjekurit dhe shumë lloje të vitaminave.

Ndërkohë që mjalti është shumë i pasur me hekur, vitaminë C, zink, kalciumin, potasium, vitamin B6 dhe shumë vlera të tjera. Kështu që të kombinuar bashkë, kjo përzierje e ndihmon trupin të kryejë më mirë funksionet e tij dhe të jetë i shëndetshëm.

Përbërësit:1 lugë gjelle me mjaltë të freskët;1 lugë gjelle uthull molle;1 filxhan me ujë të filtruar;

Përgatitja:Në një gotë me ujë, miksoni të gjithë përbërësit dhe lërini për 20 minuta.

Përdorimi: Konsumojeni këtë pije çdo mëngjes me stomakun bosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...