Ilaçi natyral që lehtëson dhimbjet brenda pak minutash - Bota Sot
Ilaçi natyral që lehtëson dhimbjet brenda pak minutash

Mjekësi alternative

Ilaçi natyral që lehtëson dhimbjet brenda pak minutash

Më: 31 maj 2019 Në ora: 07:27
Ilustrim

Sigurisht që ju keni dëgjuar për shumë përfitime që xhenxhefili mund të sjellë në trupin tuaj: në të vërtetë është një agjent antibakterial dhe shumë efektiv, i cili gjithashtu eliminon toksinat.

Mundohuni të imagjinoni cilësitë e tij të kombinuara me ato të dy produkteve shumë të dobishme: këtu është përbërësi i përsosur për të gjitha problemet tuaja.

Ju në fakt mund të kombinoni xhenxhefil me vaj gjethe shelgu (anti-inflamator dhe shumë i dobishëm kundër dhimbjes) dhe vaj kokosit (anti-kancerogjen) për t’i dhënë jetë një kombinimi efektiv kundër çdo lloj çrregullimi. Si ta bëni? Ja çfarë keni nevojë.

½ filxhan uji, 1 filxhan xhenxhefil të freskët të copëtuar, 25 pika vaj esenciale shelgu (e njohur si një anestetik i fuqishëm për dhimbje), ¼ filxhan vaj kokosit.

Pasi të keni vendosur përbërësit së bashku, ja si duhet të vazhdoni:

Priteni xhenxhefilin e freskët me një rende, shkrini vajin e kokosit. Vendosni ujë në blender dhe shtoni xhenxhefil dhe përziheni mirë. Shtoni vaj esencial shelgut.

Përzieni xhenxhefilin në vaj kokosi dhe përdoreni masën epërftuar për të lyer vendet ku ndjeni dhimbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...